Co může nabídnout Moravský kras

Blansko

Letošní sezóna nahrává domácí turistice. Pokud jste si dovolenou nechali až na samotný konec prázdnin a stále váháte, kam vyrazit, zkuste třeba Moravský kras.

Proč se vydat do Moravského krasu

Moravský kras je bezesporu jedno z nejkrásnějších míst, které můžete v naší vlasti navštívit. Zároveň je také hojně vyhledávané turisty, protože se řadí k největším krasovým oblastem v Evropě. Hlavním lákadlem jsou Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka a Výpustek a Sloupsko-šošůvské jeskyně. Nelze opomenout ani propast Macochu, kterou si můžete prohlédnout jednak shora z Horního můstku nebo z jejího dna, jakou součást prohlídky Punkevní jeskyně.
Moravský kras, to však není jen udivující svět pod zemí. I nahoře je toho mnoho zajímavého k vidění. Jedním z takových míst je poutní kostel ve Křtinách. Monumentální barokní kostel Jména Panny Marie s kaplí sv. Anny je architektonickou dominantou tohoto regionu. Řadí se k nejznámějším stavbám J. B. Santiniho.
Pokud se budete chtít do těchto míst vydat a přesvědčit se na vlastní oči o nádheře, kterou nabízí, pak si na pobyt v Moravském krasu určitě vyhraďte více dnů. Nejkrajnější variantou je prodloužený víkend, ale rozhodně se zde nebudete nudit ani na týdenním či delším pobytu.

Kde hledat ubytování v Moravském krasu

Ubytování je vhodné hledat přímo v srdci Moravského krasu, tedy v Blansku. Ubytování Blansko a okolí bývá díky velkému zájmu turistů velmi často nedostupné. Proto, až budete hledat hotel Blansko, příliš neotálejte s rezervací pokoje. Snadno by se mohlo stát, že než se rozmyslíte, nebude zde již pro vás místo. Blansko samo o sobě má turistům také co nabídnout – kromě zámku, muzea, výborné dopravní dostupnosti a řady cyklostezek je to také aquapark a další sportovní vyžití. Moravský kras je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí strávit dovolenou na místě, kde se setkávají přírodní památky s historickými.

Sdílet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *